חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

אילאריס

שם גנרי (חומר פעיל)

Canakinumab

סיווג התרופה

ביולוגית

קבוצה טיפולית

מעכב IL-1B

צורת מתן

זריקה תת עורית (SC)

התוויה מאושרת לתרופה:

מחלות חום מחזוריות: CAPS, MWS, NOMID, CINCA, FCAS, TRAPS, MKD/HIDS, FMF. שיגדון, Still's disease, SJIA, גאוט. פרטים מלאים על ההכללת התרופה בסל, ניתן לקרוא במלל למטה.

מידע נוסף

150 מ"ג תמיסה להזרקה, מיועד להזרקה תת עורית.
ההזרקה תיעשה ע"י איש צוות רפואי.
אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש (אלרגי) לחומר הפעיל קנאקינומאב או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים של התרופה. אם יש לך או שאתה חושד כי יש לך זיהום פעיל וחמור.
מכילה גם Water for injection, Mannitol, L-Histidine/L-Histidine hydrochloride monohydrate, Polysorbate 80 low peroxide.

אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.

<strong>למחלות חום מחזוריות, SJIA ניתן להשתמש באילאריס בילדים בני שנתיים ומעלה.</strong>
<strong>גאוט (שיגדון) – התרופה לא מיועדת לילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18.</strong>

התרופה עלולה לגרום לתחושת סחרור / ורטיגו או עייפות אינטנסיבית, הדבר עלול להשפיע על יכולת נהיגה או על הפעלת כלים או מכונות.

<strong>אחסון:</strong>

יש לאחסן בקירור בין – 8˚C 2˚C, אין להקפיא. יש לאחסן באריזה המקורית כדי להגן מפני אור.
התרופה מיועדת לשימוש מייד לאחר ניקוב סוגרי הגומי של הבקבוקון לשם הכנת הזריקה. אין להשתמש בתרופה אם הנך מבחין שהתמיסה אינה צלולה עד בוהקת, או שהיא מכילה חלקיקים.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא):</strong>

אם הינך הרה או מניקה, חושבת שהינך בהריון או מתכננת להיכנס להריון, היוועצי ברופא שלך לפני לקיחת התרופה. עליך להימנע מלהיכנס להריון וחובה עלייך להשתמש באמצעי מניעה מתאימים בזמן השימוש באילאריס ולפחות במשך שלושה חודשים לאחר הטיפול האחרון באילאריס. חשוב שתספרי לרופא שלך אם את בהריון, אם את חושבת כי את עשויה להיות בהריון או אם את מתכננת להרות. הרופא שלך ישוחח אתך על הסיכונים האפשריים של שימוש באילאריס בזמן הריון.
אם נטלת קנאקינומאב בזמן שהיית בהריון, חשוב כי תיידעי את הרופא או את האחות של התינוק לפני מתן כל חיסון לתינוק שלך. אין לתת לתינוק שלך חיסונים מתרכיבים חיים לפחות עד 16 שבועות לאחר שקיבלת את המנה האחרונה של קנאקינומאב לפני הלידה.
לא ידוע אם אילאריס עובר לחלב אם. הרופא שלך ישוחח אתך על הסיכונים האפשריים של נטילת אילאריס לפני הנקה.

מתוך העלון לצרכן 11.7.2021

התרופה תינתן לטיפול במקרים האלה:

א. לטיפול בתסמונות CAPS (Cryopyrin associated periodic syndromes). <strong>התכשיר לא יינתן בשילוב עם Anakinra</strong>. מתן התכשיר יינתן לחולה בהתאם למרשם של רופא מומחה ממרפאה לאימונולוגיה קלינית או ראומטולוגיה.
ב. לטיפול ב-systemic juvenile idiopathic arthritis בחולים שמיצו טיפול קודם ב-Tocilizumab.התכשיר יינתן לחולה בהתאם למרשם של רופא מומחה בראומטולוגיה או ראומטולוגיה ילדים.
ג. קדחת ים תיכונית משפחתית (Familial Mediterranean Fever) בחולה שמיצה טיפול קודם בקולכיצין אשר עונה על אחד מאלה:1. במהלך טיפול בקולכיצין, תחת מינון מירבי נסבל (לעניין זה יוגדר מינון מירבי כ-2-3 מ"ג ביום בהתאם לגיל), חווה לפחות שלושה התקפים בשלושה חודשים רצופים, כשאחד מהם לפחות תועד על ידי רופא וכלל עליה במדדי הדלקת: C reactive protein, erythrocyte sedimentation rate, serum amyloid A or total white blood cell count.2. עליה במדדי דלקת בבדיקות חוזרות בין התקפי המחלה בנוכחות הפרשת חלבון קבועה בשתן ברמה של מעל ל-250 מ"ג ליממה, שלא נמצא לה סיבה אחרת. 3. עמילואידוזיס מוכחת בביופסיה.התכשיר לא יינתן בשילוב עם Anakinra. הטיפול בתרופה יינתן בהתאם למרשם של רופא מומחה באימונולוגיה קלינית או באלרגיה או בראומטולוגיה או בראומטולוגיה ילדים.
ד. תסמונת Tumour Necrosis Factor Receptor Associated Periodic Syndrome (TRAPS) הטיפול יינתן לאחר מיצוי טיפול בתרופות ממשפחת נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAIDs) ובתרופות ממשפחת הסטרואידים. הטיפול בתרופה יינתן בהתאם למרשם של רופא מומחה באימונולוגיה קלינית או באלרגיה או בראומטולוגיה או בראומטולוגית ילדים
ה. תסמונת Hyperimmunoglobulin D Syndrome (HIDS)/ חסר ב-Mevalonate Kinase (Mevalonate kinase deficiency (MKD)). הטיפול יינתן לאחר מיצוי טיפול בתרופות ממשפחת נוגדי דלקת שאינם סטרואידים (NSAIDs) ובתרופות ממשפחת הסטרואידים. הטיפול בתרופה יינתן בהתאם למרשם של רופא מומחה באימונולוגיה קלינית או באלרגיה או בראומטולוגיה או בראומטולוגיה ילדים.

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️