חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

איקסיפי

שם גנרי (חומר פעיל)

Infliximab

סיווג התרופה

ביוסימילאר של רמיקייד

קבוצה טיפולית

נוגדי TNFa

צורת מתן

עירוי תוך ורידי (IV)

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים שגרונתית, דלקת חוליות מקשחת, דלקת מפרקים פסוריאטית, פסוריאזיס, קרוהן, דלקת כיבית של המעי הגס. פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל, ניתן לקרא במלל למטה

מידע נוסף

אבקה להכנת תמיסה מרוכזת לעירוי תוך ורידי, 100 מ"ג.
העירוי יינתן בקופת החולים / אשפוז יום / מרכז רפואי ע"י רופא או אח/ות.

בעת מתן העירוי נדרש תמיד השימוש ב<strong>פילטר בין שקית התרופה למחט שמחדירה את התרופה לגוף</strong>. זוהי הנחיה ברורה של חברות התרופות. מטרת השימוש בפילטר היא לסנן גופיפונים זעירים לפני כניסת העירוי לגוף, כדי להקל על תופעות הלוואי (אשר רוב המטופלים אינם סובלים מהן). ההנחיה לשימוש בפילטר מופיעה רק בחלק מן העלונים למשתמש בעברית, כנראה משום שמדובר בתרופות שהמטופל אינו נוטל בעצמו. לעומת זאת, ההנחיה נכללת באופן ברור וגורף בכל הוראות השימוש באנגלית, המיועדות לצוותים הרפואיים – אשר הם האחראים והמעניקים את טיפולי העירוי.

אין להשתמש בתרופה אם אתה רגיש לאינפליקימאב או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים אשר מכילה התרופה כפי שרשומים בעלון לצרכן.  אם אתה רגיש לחלבונים ממקור עכברי. אם הנך סובל משחפת (TB) או מזיהום חמור אחר כגון אבצס (זיהום חיידקי) או אלח דם (sepsis) (זיהום חיידקי חמור של הדם) וזיהום אופורטוניסטי. אם הנך סובל מספיקת לב בינונית עד חמורה. בכל מקרה יש להתייעץ עם הרופא לפני תחילת שימוש.

אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.
התרופה מכילה פחות מ 23 מ"ג נתרן למנה, כלומר למעשה היא "נטולת נתרן". אולם לפני שהיא ניתנת לך היא מעורבבת עם תמיסה המכילה נתרן. התייעץ עם הרופא אם הנך בדיאטה דלת נתרן.
מכילה גם: Sucrose, disodium succinate hexahydrate, Succinic Acid, polysorbate eighty
<strong>התרופה אינה מיועדת לילדים ומתבגרים.</strong>

<strong>אחסון:
</strong>ככלל רצוי לרכוש את התרופה בבית המרקחת במועד הקרוב ביותר לקבלת העירוי.
אם יש צורך באחסון עד למועד העירוי: יש לאחסן אריזה סגורה בקירור בטמפרטורה של – 8˚C 2˚C. לאחר הוצאת התרופה מהמקרר אין להחזירה לשם. מומלץ להשתמש בתמיסה בהקדם האפשרי (בתוך שלוש שעות מהוצאתה מהקירור). אין להשתמש בתמיסה אם צבעה השתנה או אם יש בה חלקיקים.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא):</strong>

עלייך להתייעץ עם רופא לפני השימוש בתרופה זו אם את בהיריון או מיניקה, חושבת שאת בהיריון או מתכננת להיכנס. יש להשתמש באיקסיפי במהלך ההיריון רק אם הרופא חושב שהדבר הכרחי עבורך.
יש להימנע מלהיכנס להיריון במהלך השימוש באיקסיפי ובמהלך 6 חודשים לאחר הפסקת הטיפול. היוועצי ברופא שלך בנוגע לשימוש באמצעי מניעה במהלך תקופה זו. אין להניק במהלך קבלת הטיפול באיקסיפי או במשך 6 חודשים לאחר הפסקת הטיפול.

מתוך העלון לצרכן, 19.5.2022

מסגרת ההכללה בסל:

א. 1. טיפול במחלת קרוהן בדרגת חומרה בינונית עד קשה בחולים שמיצו טיפול קודם – טיפול לא ביולוגי או טיפול ביולוגי;
2. ארתריטיס ראומטואידית – אם החולה לא הגיב לטיפול ב-METHOTREXATE והטיפול דרוש לצורך הפחתת הסימנים והתסמינים; הטיפול יינתן בשילוב
עם METHOTREXATE ובכפוף לתנאי פסקה ב' (ראה סעיף ב' למטה).
3. דלקת מפרקים פסוריאטית קשה אם החולה לא הגיב לטיפול בתרופות methotrexate, salazopyrin ממשפחת ה-DMARDs. הטיפול יינתן בשילוב עם
methotrexate;
4. אנקילוזינג ספונדילטיס קשה אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי. במקרה של הווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס הקשור בפסוריאזיס, תהיה
ההוריה כמו באנקילוזינג ספונדיליטיס ראשונית;
5. פסוריאזיס – בהתקיים כל אלה: א. החולה סובל מאחד מאלה: 1. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50. 2. נגעים באזורי גוף
רגישים – אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן; ב. החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא
שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; בהתייחס לחולה העונה על האמור בפסקת משנה (א)(2) – החולה קיבל
שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; ג. התרופה תינתן על פי מרשם של רופא מומחה
בדרמטולוגיה.
6. טיפול במחלת מעי דלקתית מסוג Ulcerative colitis בחולים שמיצו טיפול קודם – טיפול לא ביולוגי או טיפול ביולוגי;
ב. הטיפול בתרופה לחולה העונה על תנאי פסקה (א) (2), יינתן בהתקיים כל אלה: 1. קיימת עדות לדלקת מפרקים (RA-Rheumatoid Arthritis) פעילה המתבטאת בשלושה מתוך אלה: א. מחלה דלקתית (כולל כאב ונפיחות) בארבעה פרקים ויותר; ב. שקיעת דם או CRP החורגים מהנורמה באופן משמעותי (בהתאם לגיל החולה); ג. שינויים אופייניים ל-RA בצילומי רנטגן של הפרקים הנגועים; ד. פגיעה תפקודית המוגדרת כהגבלה משמעותית בתפקודו היומיומי של החולה ובפעילותו בעבודה. 2. לאחר מיצוי הטיפול בתרופות השייכות למשפחת ה-NSAIDs ובתרופות השייכות למשפחת ה-DMARDs. לעניין זה יוגדר מיצוי הטיפול כהעדר תגובה קלינית לאחר טיפול קו ראשון בתרופות אנטי דלקתיות ממשפחת ה-NSAIDs וטיפול קו שני ב-3 תרופות לפחות ממשפחת ה-DMARDs שאחת מהן מתוטרקסאט, במשך 3 חודשים רצופים לפחות. 3. הטיפול יינתן באישור רופא מומחה בראומטולוגיה.

&nbsp;

&nbsp;

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️