חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

אנברל

שם גנרי (חומר פעיל)

Etanecept

סיווג התרופה

ביולוגית

קבוצה טיפולית

נוגדי TNFa

צורת מתן

מזרק / זריקה תת עורית (SC) תצורת עט

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים שגרונתית, דלקת מפרקים פסוריאטית, דלקת חוליות: דלקת חוליות ללא עדות רדיוגרפית, דלקת חוליות מקשחת, פסוריאזיס, JIA, פוליארתריטיס, אוליגוארתריטיס. פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל, ניתן לקרוא במלל למטה.

מידע נוסף

קיים בתצורות – 25 מ"ג תמיסה להזרקה, 50 מ"ג תמיסה להזרקה (זריקה תת עורית בתצורת עט), ואבקה וממס 25 מ"ג להכנת הזרקה במזרק.

אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש (אלרגי) לחומר הפעיל אטנרספט (Etanercept) או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים אשר מכילה התרופה. אם אתה חש בתגובה אלרגית (כגון לחץ בחזה, צפצופים, סחרחורת או פריחה. אם הנך סובל מזיהום חמור בדם, או נמצא בסיכון לפתח זיהום חמור בדם (אלח דם)). אם אתה סובל מזיהום כלשהוא.
אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.
מכילה בנוסף לחומר הפעיל אטנרספט Sucrose, sodium chloride, L-Arginine hydrochloride, sodium phosphate monobasic dihydrate, sodium phosphate dibasic dihydrate, water for injections.

<strong>לא צפויה להשפיע על יכולת הנהיגה ושימוש במכונות.</strong>

<strong>ניתן לטיפול בילדים, מתבגרים בהתאם להתוויות המאושרות ומבוגרים. </strong>

<strong>אחסון:</strong>

יש להחזיק את התרופה במקרר ולאחסן באריזה המקורית על מנת להגן מאור. לאחר הוצאת המזרק מהמקרר יש להמתין בין 15-30 דקות על מנת לאפשר לתרופה להגיע לטמפרטורת חדר. אין לחמם את התרופה.
ניתן לאחסן את התרופה מחוץ למקרר בטמפרטורה שאינה עולה על 25 מעלות למשך תקופה של עד 4 שבועות (לא יאוחר מתאריך התפוגה); לאחר מכן אין להחזיר את התרופה למקרר. יש להשליך את התרופה אם לא נעשה בה שימוש בתוך 4 שבועות מאז הוצאתה מהמקרר. לפני השימוש יש לוודא כי התמיסה שקופה עד מעט חלבית, חסרת צבע עד מעט צהבהבה, היא עשויה להכיל חלקיקי חלבון בצבע לבן או מעט שקוף – מראה זה תקין. אין להשתמש בתמיסה עם חל שינוי בצבע, אם היא עכורה או אם נראים בה חלקיקים שונים מאלה שפורטו לעיל. אם אינך בטוח לגבי מראה התמיסה, מומלץ להתייעץ עם רוקח.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא):</strong>

נשים בגיל הפוריות: יש להשתמש באמצעי מניעה בתקופת הטיפול באנברל ובמשך שלושה שבועות לאחר סיום הטיפול באנברל.
ניתן להשתמש באנברל במהלך ההיריון רק אם יש צורך ברור.
אם את בהיריון, חושבת שיתכן שאת בהריון או מתכננת להרות, פני לרופא שלך לקבלת ייעוץ.
אין להניק במהלך הטיפול באנברל מפני שאנברל עוברת לחלב אם.

מתוך העלון לצרכן, 22.7.2021.

1. התרופה תינתן לטיפול בחולה הסובל מאחד מאלה:
א. ארתריטיס ראומטואידית – כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת, בכפוף לתנאי פסקה 3;
ב. ארתריטיס כרוני בצעירים (Juvenile chronic arthritis) – בקטינים שמלאו להם 4 שנים וטרם מלאו להם 17 שנים הסובלים ממהלך מחלה רב מפרקי פעיל ושלא הגיבו לטיפול ב-methotrexate או שאינם מסוגלים לקבל טיפול כאמור;
ג. דלקת מפרקים פסוריאטית קשה כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת ולאחר כשלון או אי סבילות ל-salazopyrin או methotrexate;
ד. אנקילוזינג ספונדילטיס קשה אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי; במקרה של הווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס הקשור בפסוריאזיס, תהיה ההוריה כמו באנקילוזינג ספונדיליטיס ראשונית;
ה. פסוריאזיס מלווה בווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס, אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי;
ו. פסוריאזיס – בהתקיים כל אלה: 1. החולה סובל מאחד מאלה: א. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50. ב. נגעים באזורי גוף רגישים – אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן; 2. החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; בהתייחס לחולה העונה על האמור בפסקת משנה (1)(ב) – החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; 3. התרופה תינתן על פי מרשם של רופא מומחה בדרמטולוגיה. 3. הטיפול בתרופה לחולה העונה על תנאי פסקה (1) (א), יינתן בהתקיים כל אלה: 1. קיימת עדות לדלקת פרקים (RA-Rheumatoid Arthritis) פעילה המתבטאת בשלושה מתוך אלה: א. מחלה דלקתית (כולל כאב ונפיחות) בארבעה פרקים ויותר; ב. שקיעת דם או CRP החורגים מהנורמה באופן משמעותי (בהתאם לגיל החולה); ג. שינויים אופייניים ל-RA בצילומי רנטגן של הפרקים הנגועים; ד. פגיעה תפקודית המוגדרת כהגבלה משמעותית בתפקודו היומיומי של החולה ובפעילותו בעבודה. 2. לאחר מיצוי הטיפול בתרופות השייכות למשפחת ה-NSAIDs ובתרופות השייכות למשפחת ה-DMARDs. לעניין זה יוגדר מיצוי הטיפול כהעדר תגובה קלינית לאחר טיפול קו ראשון בתרופות אנטי דלקתיות ממשפחת ה-NSAIDs וטיפול קו שני ב-3 תרופות לפחות ממשפחת ה-DMARDs שאחת מהן מתוטרקסאט, במשך 3 חודשים רצופים לפחות. 3. הטיפול יינתן באישור רופא מומחה בראומטולוגיה.

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️