חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

אקטמרה

שם גנרי (חומר פעיל)

Tocilizumab

סיווג התרופה

ביולוגית

קבוצה טיפולית

נוגדי IL-6

צורת מתן

עירוי תוך ורידי (IV) / זריקה תת עורית (SC)

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים שגרונתית, PJIA, אוליגוארתריטיס, SJIA, דלקת עורק הרקה (GCA- arteritis cell Giant) פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל, ניתן לקרוא למטה.

מידע נוסף

קיימת בשתי תצורות: תמיסה להזרקה תת עורית במזרק, 162 מ"ג.
תרכיז להכנת תמיסה לאינפוזיה, 20 מ"ג בעירוי תוך ורידי, לא קיים עלון לצרכן בעברית, אלא לרופא בלבד.

אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש למרכיבים שבה. אין להשתמש בתרופה אם הנך סובל מזיהום פעיל וחמור.
אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.
מכיל בנוסף לחומר הפעיל טוסיליזומאב ,methionine-L, hydrochloride arginine-L, monohydrate hydrochloride histidine-L and arginine-L, 80 Polysorbate, histidine-L, water for injection.
לא מומלץ לטפל באקטמרה יחד עם תכשירים ביולוגיים אחרים (ראו עלון לצרכן).

<strong>עלולה לגרום לסחרחורת, אם אתה חש מסוחרר מומלץ לא לנהוג.</strong>

<strong>אחסון:</strong>

יש לאחסן את התרופה ב 2-8 מעלות צלזיוס, במקרר. אין להקפיא את התרופה. יש לשמור את התרופה באריזה המקורית על מנת להגן מפני אור. לאחר ההוצאה מהמקרר יש להשתמש תוך 8 שעות ואין לשמור במקום בו הטמפרטורה מעל 30 מעלות צלזיוס. אין להשתמש אם התמיסה עכורה או מכילה חלקיקים או אם צבע התמיסה אינו שקוף עד צהבהב או נראה כי חלקים מהמזרק פגומים. אין לנער את המזרק. לאחר הסרת המכסה, יש להזריק תוך 5 דקות על מנת למנוע מהתרופה להתייבש ולחסום את המחט.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא):</strong>

אין להשתמש באקטמרה בהיריון, אלא אם יש צורך באופן ברור. יש להתייעץ עם הרופא המטפל אם את בהיריון או חושבת שאת בהיריון או מתכננת היריון. נשים בגיל הפוריות חייבות להשתמש באמצעי מניעה יעיל במהלך הטיפול ועד לשלושה חודשים לאחר הטיפול. הפסיקי להניק אם את אמורה לקבל אקטמרה והתייעצי עם הרופא. יש להשאיר מרווח של לפחות שלושה חודשים לאחר הטיפול האחרון לפני הנקה. לא ידוע אם אקטמרה מופרשת בחלב אם.

מתוך העלון לצרכן, 13.9.2022

התרופה תינתן לטיפול במקרים האלה:
א. דלקת מפרקים מסוג systemic juvenile idiopathic arthritis בקטינים שמלאו להם שנתיים ומעלה הסובלים ממהלך מחלה רב-מפרקי פעיל;
ב. דלקת פרקים מסוג Juvenile idiopathic polyarthritis. הטיפול יינתן בשילוב עם Methotrexate בחולים שמיצו טיפול ב-Methotrexate כמונותרפיה;
ג. ארתריטיס ראומטואידית כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת, בכפוף לכל התנאים האלה:1. קיימת עדות לדלקת מפרקים (RA-Rheumatoid Arthritis) פעילה המתבטאת בשלושה מתוך אלה: א. מחלה דלקתית (כולל כאב ונפיחות) בארבעה פרקים ויותר; ב. שקיעת דם או CRP החורגים מהנורמה באופן משמעותי (בהתאם לגיל החולה); ג. שינויים אופייניים ל-RA בצילומי רנטגן של הפרקים הנגועים; ד. פגיעה תפקודית המוגדרת כהגבלה משמעותית בתפקודו היומיומי של החולה ובפעילותו בעבודה. 2. לאחר מיצוי הטיפול בתרופות השייכות למשפחת ה-NSAIDs ובתרופות השייכות למשפחת ה-DMARDs. לעניין זה יוגדר מיצוי הטיפול כהעדר תגובה קלינית לאחר טיפול קו ראשון בתרופות אנטי דלקתיות ממשפחת ה-NSAIDs וטיפול קו שני ב-3 תרופות לפחות ממשפחת ה-DMARDs שאחת מהן מתוטרקסאט, במשך 3 חודשים רצופים לפחות. 3. הטיפול יינתן באישור רופא מומחה בראומטולוגיה.
ד. טיפול בדלקת עורקים מסוג Giant cell arteritis או Takayasu’s arteritis המאובחנת באמצעי הדמיה אנגיוגרפי או פונקציונלי. תחילת הטיפול בתרופה ייעשה על פי מרשם של רופא מומחה בראומטולוגיה.

&nbsp;

&nbsp;

&nbsp;

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️