חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

ברנזיס

שם גנרי (חומר פעיל)

Etanecept

סיווג התרופה

ביוסימילאר של אנברל

קבוצה טיפולית

נוגדי TNFa

צורת מתן

זריקה תת עורית (SC) תצורת עט

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים שגרונתית, דלקת מפרקים פסוריאטית, דלקת חוליות מקשחת, פסוריאזיס, ארתריטיס כרוני בילדים. פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל, ניתן לקרוא במלל למטה.

מידע נוסף

מזרק חד פעמי מוכן מראש המכיל מנה של 50 מ"ג ברנזיס.
אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש (אלרגי) לחומר הפעיל אטנרספט (Etanercept) או לכל אחד מהמרכיבים הנוספים אשר מכילה התרופה. אם אתה חש בתגובה אלרגית (כגון לחץ בחזה, צפצופים, סחרחורת או פריחה. אם הנך סובל מזיהום חמור בדם, או נמצא בסיכון לפתח זיהום חמור בדם (אלח דם). אם אתה סובל מזיהום כלשהוא.
אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.
מכילה נתרן, פחות מ 1 מילימול נתרן (23 מ"ג) לכל מנה, כך שבעיקרו של דבר הוא "ללא נתרן".
מכיל בנוסף לחומר הפעיל אטנרספט Sucrose, sodium chloride, sodium phosphate monobasic monohydrate, sodium phosphate dibasic heptahydrate and water for injection.

<strong>ניתן לשימוש לילדים ומתבגרים לפי ההתוויות של משרד הבריאות.</strong>

<strong>תנאי אחסון:</strong>
יש לאחסן במקרר בטמפרטורה של 2-8 מעלות במקרר. אין להקפיא.
לשמור באריזה המקורית על מנת להגן מאור. לאחר הוצאת המזרק / העט מהמקרר, יש להמתין לפחות 30 דקות כדי לאפשר לתמיסה להגיע לטמפרטורת החדר. מומלץ להשתמש מיד לאחר מכן. אין לחמם את התרופה בדרך אחרת.
ניתן לאחסן את התרופה מחוץ למקרר בטמפרטורה מקסימלית של 25 מעלות למשך תקופה אחת של עד 4 שבועות; לאחר מכן, אין לאחסן שוב בקירור. אם לא היה שימוש בתרופה תוך 4 שבועות לאחר ההוצאה מהמקרר, יש להשליך את התרופה. מומלץ לרשום את התאריך שבו התחלת לאחסן את התרופה מחוץ למקרר ואת התאירך אחריו אין להשתמש במכשיר (לא יאוחר מ 4 שבועות מתאריך וצאתה מהמקרר). בדוק את התמיסה במזרק / עט דרך חלונית הצפייה. (התמיסה צריכה להיות צלולה עד מעט חלבית, חסרת צבע או מעט צהבהבה ויכולה להכיל חלקיקים קטנים של חלבון בצבע לבן או כמעט שקוף). אין להשתמש בתמיסה שצבעה שונה מהמתואר לעיל, בתמיסה עכורה או בתמיסה מכילה חלקיקים מסוג אחר מהמתוארים לעיל. אם אינך בטוח לגבי מראה התמיסה, פנה לרוקח לקבלת סיוע.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא): </strong><strong> </strong>

נשים בגיל הפוריות צריכות להשתמש באמצעי מניעה מתאימים כדי להימנע מלהיכנס להריון במהלך הטיפול בברנזיס ובמשך שלושה שבועות לאחר סיום הטיפול.
יש להשתמש בברנזיס במהלך הריון אך ורק אם קיים צורך ברור בטיפול זה.
עלייך להתייעץ עם הרופא שלך אם הינך בהיריון, חושבת שאת בהיריון או מתכננת ללדת תינוק.

מתוך העלון לצרכן, 31.5.2020

1. התרופה תינתן לטיפול בחולה הסובל מאחד מאלה:
א. ארתריטיס ראומטואידית – כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת, בכפוף לתנאי פסקה 3;
ב. ארתריטיס כרוני בצעירים (Juvenile chronic arthritis) – בקטינים שמלאו להם 4 שנים וטרם מלאו להם 17 שנים הסובלים ממהלך מחלה רב מפרקי פעיל ושלא הגיבו לטיפול ב-methotrexate או שאינם מסוגלים לקבל טיפול כאמור;
ג. דלקת מפרקים פסוריאטית קשה כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת ולאחר כשלון או אי סבילות ל-salazopyrin או methotrexate;
ד. אנקילוזינג ספונדילטיס קשה אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי; במקרה של הווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס הקשור בפסוריאזיס, תהיה ההוריה כמו באנקילוזינג ספונדיליטיס ראשונית;
ה. פסוריאזיס מלווה בווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס, אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי;
ו. פסוריאזיס – בהתקיים כל אלה: 1. החולה סובל מאחד מאלה: א. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50. ב. נגעים באזורי גוף רגישים – אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן; 2. החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; בהתייחס לחולה העונה על האמור בפסקת משנה (1)(ב) – החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; 3. התרופה תינתן על פי מרשם של רופא מומחה בדרמטולוגיה.
3. הטיפול בתרופה לחולה העונה על תנאי פסקה (1) (א), יינתן בהתקיים כל אלה: 1. קיימת עדות לדלקת מפרקים (RA-Rheumatoid Arthritis) פעילה המתבטאת בשלושה מתוך אלה: א. מחלה דלקתית (כולל כאב ונפיחות) בארבעה פרקים ויותר; ב. שקיעת דם או CRP החורגים מהנורמה באופן משמעותי (בהתאם לגיל החולה); ג. שינויים אופייניים ל-RA בצילומי רנטגן של הפרקים הנגועים; ד. פגיעה תפקודית המוגדרת כהגבלה משמעותית בתפקודו היומיומי של החולה ובפעילותו בעבודה. 2. לאחר מיצוי הטיפול בתרופות השייכות למשפחת ה-NSAIDs ובתרופות השייכות למשפחת ה-DMARDs. לעניין זה יוגדר מיצוי הטיפול כהעדר תגובה קלינית לאחר טיפול קו ראשון בתרופות אנטי דלקתיות ממשפחת ה-NSAIDs וטיפול קו שני ב-3 תרופות לפחות ממשפחת ה-DMARDs שאחת מהן מתוטרקסאט, במשך 3 חודשים רצופים לפחות. 3. הטיפול יינתן באישור רופא מומחה בראומטולוגיה.

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️