חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

היכונו, היכונו, היכונו, קו חם - מענה אנושי, קשוב כתמיכה ראשונית, הניתן ע"י מתנדבים מתוך עמותת מפרקים צעירים שעברו הכשרה, יוצא לדרך ממש בקרוב. פרטים נוספים ממש מעבר לפינה.

טאלץ

שם גנרי (חומר פעיל)

Lxekizumab

סיווג התרופה

ביולוגית

קבוצה טיפולית

מעכב IL-17A

צורת מתן

זריקה תת עורית (SC) תצורת עט

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים פסוריאטית, פסוריאזיס, דלקת חוליות מקשחת עם או ללא עדות רדיוגרפית. פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל, ניתן לקרוא במלל למטה.

מידע נוסף

תמיסה להזרקה בעט מוכן לשימוש, 80 מ"ג.
אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש לאחד מהמרכיבים אשר מכילה התרופה. אם הנך חושש שאתה עלול להיות רגיש לתרופה, התייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה משתמש בתרופה. אם הנך סובל מזיהום שהרופא שלך חושב שהוא חמור כדוגמת שחפת פעילה.

התרופה מכילה פחות מ-1 מילימול נתרן (23 מ"ג) בכל מנה של 80 מ"ג, כלומר היא למעשה "נטולת נתרן".

<strong>טאלץ אינה אמורה להשפיע על היכולת שלך לנהוג ולהשתמש במכונות.</strong>

<strong>מיועדת למבוגרים מעל לגיל 18.</strong>

<strong>אחסון:</strong> <strong>
</strong>יש לאחסן במקרר בטמפרטורה של 2-8 מעלות צלזיוס, אין להניח בחלק האחורי של המקרר.  יש לאחסן באריזה המקורית על מנת להגן מאור. אין להקפיא ואין לנער את התרופה. ניתן לאחסן את התרופה מחוץ למקרר בטמפרטורה של עד 30 מעלות צלזיוס עד חמישה ימים.
אין להשתמש בתרופה אם אתה מבחין שהעט פגום או שהתרופה עכורה, או שצבעה ממש חום או שיש בה חלקיקים.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא): </strong>

אין להשתמש בתרופה מבלי להיוועץ עם הרופא לפני התחלת הטיפול אם הנך בהיריון, חושבת שהנך בהריון או מתכננת להיכנס להיריון. עדיף להימנע מטיפול בתרופה במהלך היריון. אישה בגיל הפוריות, מומלץ להימנע מלהיכנס להריון ולהשתמש באמצעי מניעה מתאימים בזמן השימוש בתרופה וכן 10 שבועות נוספים לפחות לאחר המנה האחרונה של התרופה.
אם את מניקה או מתכננת להניק, התייעצי עם הרופא בטרם תחילת השימוש בתרופה.

מתוך עלון לצרכן, 30.4.2021

פסוריאזיס: א. החולה סובל מאחד מאלה: 1. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50; 2. נגעים באזורי גוף רגישים – אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן. ב. החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות ללא שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול. בהתייחס לחולה העונה על פסקה (1)(א)(2) החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; ג. התרופה תינתן על פי מרשם של מומחה ברפואת עור ומין.

בנוסף, תרגום אנגלית ממאגר משרד הבריאות (לא מופיע בעברית):
דלקת מפרקים פסוריאטית: טאלץ, לבד או בשילוב עם מתוטרקסט, מיועד לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית פעילה בחולים מבוגרים אם הגיבו בצורה לא מספקת, או שמגלה חוסר סבילות לאחד או יותר טיפולים אנטי-ראומטיים (DMARD).

ספונדילואטרופטיות עם עדויות רדיוגרפיות: טאלץ מיועדת לטיפול בחולים מבוגרים עם אנקילוזינג ספונדליטיס פעילה, שהגיבו בצורה לא מספקת לטיפול קונבנציונלי.

ספונדילואטרופטיות ללא עדויות רדיוגרפיות: מיועדת לטיפול בחולים מבוגרים עם סימנים אובייקטיביים של דלקת, כפי שמצוין על ידי עלייה בחלבון תגובתי ב-C (CRP) והדמיית תהודה מגנטית (MRI) שהגיבו בצורה לא מספקת לתרופות נוגדות דלקת (NSAIDs) שאינן סטרואידים.

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה