חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

יומירה

שם גנרי (חומר פעיל)

ADALIMUMAB

סיווג התרופה

ביולוגית

קבוצה טיפולית

נוגדי TNFa

צורת מתן

זריקה תת עורית (SC) תצורת מזרק

התוויה מאושרת לתרופה:

דלקת מפרקים שגרונתית (גם לילדים מגיל 2-17), דלקת חוליות מקשחת, אקסיאל ספונדילוארטריטיס ללא עדויות רדיוגרפיות לדלקת חוליות מקשחת , דלקת מפרקים פסוריאטית, פסוריאזיס, קרוהן, דלקת כיבית בינונית עד חמורה של המעי הגס, הידראדניטיס סופורטיבה, דלקת מפרקים הקשורה לאנתזיטיס, בכצ'ט, אובאיטיס פרטים נוספים על הכללת התרופה בסל בדגש על ילדים, ניתן לקרוא במלל למטה.

מידע נוסף

תמיסה להזרקה במזרק מוכן לשימוש, 20, 40 ,80 מ"ג.
נוסף על החומר הפעיל אדאלימומאב, היומירה מכילה גם:
. injections for water and 80 polysorbate, Mannitol

אין להשתמש בתרופה אם הנך רגיש (אלרגי) למרכיבים בתרופה. כמו כן, אין להשתמש בתרופה אם הנך סובל משחפת פעילה או זיהומים חמורים אחרים. אם הנך סובל מאי ספיקת לב בדרגה בינונית או חמורה. יש לפנות לרופא המטפל ולעדכנו גם אם סבלת מאי ספיקת לב.

אם הנך מעשן כבד, יש להתייעץ עם הרופא בטרם תחילת הטיפול.

אם אתה לוקח או לקחת לאחרונה תרופות אחרות כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה יש לספר על כך לרופא / רוקח. שימו לב לרשימת התרופות הנמצאת בעלון לצרכן.

אין ליטול יומירה עם תרופות המכילות את החומרים הפעילים הבאים עקב סיכון מוגבר לזיהומים חמורים:
* אנאקינרה (Anakinra / Kineret)
* אבאטאספט (Abatacept) (אורנסיה)

<strong>ניתן לקחת יומירה עם:</strong>
*מטותרקסאט
* תרופות מסוימות מסוג  Disease-modifiyng anti-rheumatic agents לטיפול בדלקות מפרקים כמו סולפסלאזין, הידרוקסיכולורוקווין, לפלונומיד ותכשירי זהב להזרקה.
* סטרואידים או משככי כאבים, כולל תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות (NSDAIDs)
אם יש לך שאלות, שאל את הרופא.

<strong>עלולה להיות השפעה זהירה על היכולת לנהוג, לרכוב על אופניים או להפעיל מכונות. תיתכן תחושת סחרחורת או הפרעות בראייה.</strong>

<strong>אחסון:</strong>

* מנע הרעלה! תרופה זו וכל תרופה אחרת יש לשמור במקום סגור מחוץ להישג ידם וטווח ראייתם של ילדים ו/או תינוקות ועל-ידי כך תמנע הרעלה. אל
תגרום להקאה ללא הוראה מפורשת מהרופא.
* אין להשתמש בתרופה אחרי תאריך התפוגה (date. exp) המופיע על גבי האריזות החיצונית והפנימית, והמזרק. תאריך התפוגה מתייחס ליום האחרון
של אותו חודש.
* אחסן בקירור בין 2-8 מעלות צלזיוס (טווח טמפרטורות זה שורר על-פי רוב במקרר ביתי).
* אין להקפיא.
* יש לשמור את המזרק באריזת הקרטון החיצונית על מנת להגן מאור.
תנאי אחסון חלופיים:
* בעת הצורך (למשל כאשר אתה בנסיעה), ניתן לאחסן מזרק אחד מוכן להזרקה בטמפרטורה מתחת ל- C°25 לתקופה מקסימאלית של <strong>עד 14 ימים</strong> – יש
להגן על המזרק מפני אור.
* לאחר הוצאת המזרק מהמקרר והעברתו לאחסון בטמפרטורה מתחת ל- C°25, יש להשתמש במזרק בתוך 14 ימים או להשליכו, אפילו אם הוחזר
למקרר.
* יש לתעד את התאריך שבו הוצא המזרק מן המקרר לראשונה ואת התאריך שלאחריו יש להשליך את המזרק.
*אין להשליך תרופות למי השפכים או לפסולת הביתית. שאל את הרופא שלך או הרוקח כיצד ניתן להפטר מתרופות שאינך זקוק להן עוד.

<strong>הריון, פוריות והנקה (מידע חלקי, יש לקרוא את העלון לצרכן למידע המלא): </strong><strong> </strong>

עלייך לשקול את השימוש באמצעי מניעה נאותים למניעת היריון ולהמשיך בשימוש בהם במשך חמישה חודשים לפחות לאחר הטיפול האחרון. אם הנך בהיריון, חושבת שאת בהיריון או מתכננת להיכנס להיריון, עלייך להיוועץ עם הרופא לפני תחילת הטיפול. שימוש בתרופה במהלך היריון ייעשה רק אם יש צורך ברור לכך.  במחקר שבדק שימוש בנשים בהריון, לא נמצא סיכון גבוה יותר למומים מולדים כאשר קיבלה האם יומירה במהלך ההיריון בהשוואה לאימהות עם אותה המחלה שלא קיבלו יומירה.  ניתן ליטול את התרופה במהלך הנקה.
אם נטלת יומירה במהלך ההיריון, תינוקך עלול להיות בסיכון מוגבר לפתח זיהומים. חשוב לעדכן את רופא הילדים, הצוות הרפואי במרפאה, בטיפת חלב על כך, לפני שתינוקך מקבל חיסון כלשהוא.

<strong>בעלון לצרכן קיים מידע על אופן ההזרקה. </strong>

מתוך העלון לצרכן, 31.7.2022
<div class="ng-binding">מסגרת הכללה בסל:</div>
<div class="ng-binding">התרופה תינתן לטיפול במקרים האלה: 1. פסוריאזיס בהתקיים כל אלה: א. החולה סובל מאחד מאלה: 1. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50; 2. נגעים באזורי גוף רגישים – אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן. ב. החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות ללא שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול. בהתייחס לחולה העונה על פסקה (1)(א)(2) החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות בלא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול; ב. התרופה תינתן על פי מרשם של רופא מומחה בדרמטולוגיה.
2. דלקת מפרקים פסוריאטית פעילה ומתקדמת כאשר התגובה לתכשירים ממשפחת ה-DMARDs איננה מספקת;
3. אנקילוזינג ספונדילטיס קשה אם החולה לא הגיב לטיפול קונבנציונלי; במקרה של הווריאנט דמוי אנקילוזינג ספונדיליטיס הקשור בפסוריאזיס, תהיה ההוריה כמו באנקילוזינג ספונדיליטיס ראשונית;
4. טיפול במחלת קרוהן בדרגת חומרה בינונית עד קשה בחולים שמיצו טיפול קודם – טיפול לא ביולוגי או טיפול ביולוגי;
5. ארתריטיס אידיופטית מסוג Juvenile (Juvenile idiopathic / rheumatoid arthritis) – בקטינים שמלאו להם 4 שנים וטרם מלאו להם 17 שנים הסובלים ממהלך מחלה רב-מפרקי פעיל כאשר התגובה לטיפול בתרופות ממשפחת ה-DMARDs לא הייתה מספקת או שאינם מסוגלים לקבל טיפול כאמור.
6. טיפול במחלת מעי דלקתית מסוג Ulcerative colitis בחולים שמיצו טיפול קודם – טיפול לא ביולוגי או טיפול ביולוגי.
7. טיפול במחלת בכצ'ט של המעי בחולים עם תגובה לא מספקת לטיפול קונבנציונלי. התרופה תינתן על פי מרשם של מומחה בגסטרואנטרולוגיה או בראומטולוגיה.
8. טיפול ב-Hidradenitis suppurativa בדרגת חומרה בינונית עד קשה (דרגה 2 או 3 לפי סולם החומרה של HURLEY) בחולה אשר לא הגיב ל-2 מחזורי טיפול שונים של אנטיביוטיקה או עם הישנות מהירה לאחר הפסקת טיפול אנטיביוטי, ומיצוי טיפול ב-Neotigasone. התרופה תינתן על פי מרשם של מומחה ברפואת עור ומין.
9. טיפול בחולים בגירים הלוקים באובאיטיס מסוג non infectious, intermediate, posterior and pan uveitis הטיפול יינתן לאחר מיצוי טיפול ב-Prednisone וכן מיצוי של לפחות טיפול בתכשיר אחד מדכא מערכת חיסון מהמפורטים להלן – Mycophenolate mofetil, Methotrexate, Azathioprine, Cyclosporine. במקרה של אובאיטיס משנית למחלת בכצ'ט הטיפול יינתן לאחר מיצוי טיפול ב-Prednisone בלבד. התרופה תינתן על פי מרשם של מומחה ברפואת עיניים.
10. טיפול בילדים עד גיל 18 הלוקים באובאיטיס מסוג chronic non infectious uveitis לאחר מיצוי טיפול ב-Methotrexate. התרופה תינתן על פי מרשם של מומחה ברפואת עיניים</div>

ככלל מינון וטיפול יינתן ע"י הרופא המטפל, יש לקרוא את העלון לצרכן על מנת להבין את ההתוויות, ההנחיות, התוויות נגד, אחסון, הריון, פוריות והנקה, תופעות לוואי וכו'.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️