חרבות ברזל - אתם/ן לא לבד

עמותת מפרקים צעירים משתתפים בצערם של אלה שאיבדו את היקר להם מכל, שולחים איחולי החלמה לפצועים ותפילה עבור החטופים והחיילים שישובו הביתה לשלום.

תרומתכם להמשך וחיזוק פעילות העמותה נדרשת, בקרוב נצא לדרך עם כרטיס חבר. מתי? איך זה יעבוד? סבלנות, ממש עוד מעט נצא עם פרסום נרחב. שווה לחכות.

קו חם, טלפוני לייעוץ ראשוני - 04-8222610 (הייעוץ אינו רפואי, ניתן בשפה העברית בלבד)

ליאת ברקן

שמי ליאת, אני חיפאית, מאיירת, מעצבת פנים ולוחמת.
אני מאובחנת עם דלקת מפרקים פסוריאטית משנת 2011.
מ גיל 16 אני סובלת מכאבים שונים שאובחנו לא נכון והוסברו בצורות שונות למשל : כאבי גדילה (כי באמת גבהתי נורא מהר-170 ס"מ בגיל 16- ומאז לא השתנה) ועד שינויי מזג אויר (??!!!).
כששרתתי בצבא שלחו אותי לראומטולוג שטען שיש לי גמישות יתר מלידה. כך הסתובבתי עד אשר יום אחד, התחלתי להרגיש נימול בכפות הידיים, ודווקא זה יחד עם ההיסטוריה המשפחתית שלי (סבתא ז"ל ובת דודה לוחמת כשעל דור ההורים זה בחר לדלג) מה שגרם לרופא המשפחה שלי להבין שצריך לשלוח אותי לבדיקות מעמיקות שלאחר חצי שנה הובילו לאבחנה על דרך השלילה של דלקת מפרקים פסוריאטית.
לאחר תקופת אבל על מר גורלי ועל כמה אני מסכנה, וכמה כואב לי, החלטתי שהיקום רומז לי כאן רמז מאוד גדול. הגיע הזמן לעשות את מה שעושה לי באמת טוב. עזבתי את משרת הוראת האומנות, ואת התלמידים האהובים שלי, והחלטתי לפתוח עסק, להתפרנס מהאומנות שלי, בלי בוסים שצריך לתת להם דין וחשבון מתי כואב לי ובלי לקום בבוקר ולנסות לנחש אם אני אעמוד יום שלם על הרגלים מול הכיתה ובין קני הציור. ראיתי שאני מתקשה לפתוח את העסק לבד, לכן נעזרתי בכלים של מט"י שהיום נקראים מעו"ף (יעוץ וליווי מקצועי לקידום העסק), לקחתי קורס, בניתי חנות אינטרנטית, לקחתי יועצת עיסקית כדי להתפקס, ומאחר ואני כל כך אוהבת אנשים בתקופות רגיעה אני אפילו יוצאת ועושה דוכנים בירידי אמנים. כשכואב, אני עושה דווקא לכאב וממשיכה, אבל אם ממש כואב אני מרשה לעצמי יום במיטה. למדתי להקשיב לגוף (כי אם אני מעיזה שלא, הוא מוכיח לי מי שולט במי) פשוט לעשות לעצמי, כי כשעושים לעצמנו יש פתאום כוחות אחרים.
אמנם אני גרה לבד, אבל לא יודעת לאן הייתי מגיעה בלי ההורים המדהימים והתומכים שלי, שמוכנים לקפוץ ולעזור, ואפילו לנקות לפעמים, האחים המקסימים שלי שכשההורים לא בסביבה נרתמים למשימה. סוללת חברים שתמיד שם בשבילי, גם אם אין זמן לדבר ולקשקש כשצריך הם שם. ויש את אלו שנפלו בדרך, שאיכזבו ולא הבינו, וגם אותם אני מקבלת באהבה, אבל כבר לא משקיעה במי שגוזל אנרגיות ולא יודע להחזיר, אפילו את המינימום שבהבנה ובתמיכה החברית.
מה הטיפ שלי? לא לוותר לעצמך! אני חסידה גדולה של תאוריית "כל דבר קורה מסיבה, והכל לטובה, גם אם לא רואים את זה כרגע כשחשוך ואפלולי" ולחשוב מה עושה לך טוב ולעשות את זה. אותי זה הוביל לאזור אומץ, להשתחרר ולחיות ממה שעושה לי טוב. אצלי זה האיור והאומנות השימושית, לכם זה יכול להיות כל דבר שהוא, אירגון, יעוץ, הדרכת טיולים וכו'. כי כשעושים משהו שאוהבים הגוף עוזר לנשמה לשמוח.

השאירו פנייה ונחזור בהקדם

לידיעתכם, בנוסף על טופס זה, פתחנו  קו טלפוני לייעוץ ראשוני (לא רפואי) (ניתן להשאיר הודעה ונחזור אליכם בהקדם)
מענה יינתן בימים א',ג' 10:00 – 13:00, בימים ב',ד',ה' 18:00 – 21:00
מס' הטלפון – 04-8222610
המתנדבים שלנו מחכים לכם.
דוא"ל העמותה info@mifrakim.org.il

תרומה לעמותת מפרקים צעירים

תרומתכם תאפשר לעמותה להמשיך ולסייע לחולים בשיפור איכות חייהם, בהעלאת המודעות למחלות מפרקים ובמתן תקווה להתמודדות עם המחלה.
אנו מודים לכל אחד אשר יכול לתמוך על מנת להמשיך ולעזור לחולי דלקות מפרקים ולבני משפחותיהם.
פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות הציבור. תרומתכם תתקבל בברכה ובתודה מקרב לב.
העמותה מוכרת כמלכ"ר וכמוסד ציבורי ותרומותיה פטורות ממס לפי סעיף 46א' לפקודת המס

ניתן לתרום גם באמצעות העברה בנקאית

בנק מזרחי טפחות, סניף כרמל- 449, ח-ן 267434.

הרשמה לניוזלטר

הניוזלטר שלנו משאיר אותך בעניינים :) כל המידע המקצועי ומידע בנושא פעילויות הנוגעות לך במקום אחד!  
* שימו לב: יש להרשם עם המייל הפרטי מאחר וכתובות מייל במקומות עבודה או מוסדות ממשלתיים נחסמים מקבלת הדיוור

התחברות לעמותה

הידעת? השקנו מערכת לחברי עמותת מפרקים צעירים בלבד, המערכת שולחת עדכונים שונים ומידע בנושאים לפי בחירתך!

לשימוש במערכת יש להירשם לעמותה ❤️